Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі – Головне управління) проведено аналіз ціни на ковбасу лікарську спец. вищого гатунку вартістю 523,80 грн. за 1 кг, на яку споживачі звернули увагу у статті, що опублікована у мережі Internet.

За результатами аналізу встановлено, що ТОВ «Свантовіт» придбало у ТОВ «АЛАН» (видаткова накладна №1633900 від 28.02.2022) ковбасу лікарську спец. вищого гатунку за ціною 388,02 грн. з ПДВ у кількості 23,03 кг та здійснювало її реалізацію за ціною 523,80 грн. з ПДВ з торгівельною надбавкою 34,99 %.

Дана ковбаса постачається до супермаркету «Mida Сотка» та вважається спеціальним елітним сортом. Ціна на цей продукт не змінювалась протягом останніх місяців. Враховуючи ситуацію, яка на сьогоднішній день склалася у нашій країні, погляди споживачів привернула саме ціна цього продукту.

Згідно Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, затвердженого наказом керівника Держпродспоживслужби від 24 лютого 2020 №158, Головне управління виконує повноваження, зокрема, у сфері дотримання вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до статей 10 та 11 Закону України «Про ціни і ціноутворення» суб’єкти господарювання під час провадження господарської діяльності використовують вільні і державні регульовані ціни.

Вільні ціни встановлюються суб’єктом господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких державою запроваджено державне регулювання.

Постановою Кабінету міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» затверджено перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, в якій ковбасні вироби відсутні.

На теперішній час державою не запроваджено державне регулювання цін на ковбасні вироби. Отже, ціни на них є вільними.