25 січня начальник відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Мандрик Людмила Петрівна прийняла участь у радіо- та телепрограмі «Радіодень МИКОЛАЇВ», темою якої було «Права споживачів: як захистити»

У програмі було висвітлено: як захищаються права споживачів у Миколаївській області:

– скільки звернень надходить на адресу управління захисту прав споживачів;

– на що частіше всього скаржаться споживачі;

– скільки заяв розглянуто на користь споживачів, скільки коштів повернено за неякісні товари або послуги.

Розглядали актуальні питання щодо прав споживача у разі придбання ним товару неналежної якості, прав споживача у разі порушення умов договору.  Телеглядачам та радіослухачам  були надані практичні поради, щодо вирішення спірних питань, які виникають у разі порушення прав споживачів недобросовісними суб’єктами господарювання.

Під час телеефіру Людмила Мандрик нагадала, про дію ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої обслуговування споживачів обов’язково здійснюється державною мовою. Також пані Людмила зазначила, що інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою. У зв’язку з цим, надано рекомендації щодо дій споживача у разі відмови суб’єктом господарювання в обслуговуванні державною мовою або при відсутності  інформації про товари та послуги на державній мові.

Крім того, наприкінці програми Мандрик Людмила торкнулася актуального на даний час питання щодо застосування суб’єктами господарювання реєстраторів розрахункових операцій. Відповідно до Закону України «Про захист праві споживачів» та порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування  на ринку споживчих товарів   від 15 червня 2006 р. N 833 – розрахунки  за  продані  товари  та надані послуги можуть здійснюватися  готівкою   та/або   в   безготівковій   формі   (із застосуванням  платіжних  карток,  платіжних чеків,  жетонів тощо) відповідно  до  законодавства.  Разом  з  товаром  споживачеві   в обов’язковому    порядку    видається    розрахунковий    документ установленої  форми  на  повну  суму  проведеної  операції,   який засвідчує факт купівлі товару та/або надання послуги.

Відповідно до Податкового кодексу України з 01.01.2022 платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівковий розрахунок, зобов’язані застосовувати в своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій. Лише 1 група має право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (до 1 групи відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню).

Переглянути телепрограму «Радіодень МИКОЛАЇВ» за темою «Права споживачів: як захистити» Ви можете за посиланням https://mk.suspilne.media/episode/55533