Відділ безпеки середовища життєдіяльності

    

ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄНЬ ПЕСТИЦИДАМИ

Пестициди відносяться до групи хімічних речовин, що використовуються в сільськогосподарській промисловості для боротьби з хвороботворними для рослин організмами, бур’янами, шкідниками, ектопаразитами домашніх тварин.пестициды

По хімічній природі це можуть бути різноманітні речовини: хлорорганічні, які містять важкі метали (наприклад, мідь і ртуть), похідні фосфорорганічних речовин.

Якщо робота людини пов’язана з сільським господарством, рослинництвом, то порушення правил техніки безпеки при підготовці розчинів пестицидів, їх використання, чищення і ремонту устаткування, застосовуваного при обприскуванні рослин, може призвести до сумних наслідків.

Шляхи проникнення пестицидів в організм людини і тварин можуть бути наступні:

 • аліментарним шляхом (прийом їжі, обробленої отрутохімікатами);
 • повітряно-крапельним шляхом (надходження пестицидів в організм через верхні дихальні шляхи – вдихання);
 • контактно-побутовим;
 • через шкірні покриви.

Надходячи в організм людини отрутохімікати навіть у невеликих кількостях, викликають порушення функціонального стану, що проявляється певними клінічними симптомами, дія яких залежить від виду речовини.

Симптоми отруєння пестицидами

У разі якщо настала інтоксикація пестицидами на основі фосфорорганічних сполук (часто використовуються для боротьби з комахами), то переважають ознаки:

 • ушкодження нервової системи — починаються посмикування м’язів, які переходять в судоми;
 • пошкодження органів дихання і кровообігу: наростає рухове збудження, сплутаність свідомості, зіниці стають вузькими, в легенях з’являються хрипи;
 • настає втрата свідомості до рівня коми, падає тиск і настає зупинка діяльності серця.

Перша допомога при отруєнні пестицидами

   Перша допомога при нещасному випадку, пов’язаному з отруєнням пестицидами, повинна проводитися негайно, але після цього потерпілий повинен бути як можна швидше доставлений в лікарню, так як небезпека токсичних сполук дуже висока і в будь-який момент можуть настати ускладнення.

Дуже важливо визначити, яка саме речовина викликала порушення здоров’я. Від цього залежить перша допомога при отруєнні пестицидами.

У будь-якому випадку необхідно насамперед припинити дію отрути на організм (наприклад, вивести людину на свіже повітря).

Необхідно змити отруту з шкірних покривів проточною водою. У разі перорального отруєння (надходження отрути через рот) необхідно виконати промивання шлунка.

У разі втрати свідомості викликати блювоту не можна!

З кишечника отрута видаляється проведенням очисних і сифонных клізм.

Подальші заходи допомоги є спеціалізованими і залежать від окремо взятої клінічної ситуації (діаліз, гемосорбція, плазмоферез).

Профілактика отруєння пестицидами

 • Необхідно строго дотримувати правила техніки безпеки при зберіганні та використанні цих речовин.
 • Дотримуватися особистої гігієни (старанне миття шкірних покривів після використання пестицидів).
 • Користуватися захисним одягом та індивідуальними засобами (протигази, респіратори).

Про випадки отруєння пестицидами повідомляйте Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області за телефоном 70-93-72.

 

5 коментарів до “Відділ безпеки середовища життєдіяльності”

 1. Сповіщення: Skupautwroclaw-samochodow
 2. Сповіщення: Swiss Made Watch
 3. Сповіщення: interior remodeling
 4. Сповіщення: Babykurse
 5. Сповіщення: bitmain s9

Обговорення закрито.